Uudised

Kutsu sõbrad külla!

Sõbrad on suvilatest ja väljamaareisidelt naasnud, elu hakkab taas sisse seadma oma argipäevaseid tuure – on aeg kohtuda, et mööda saata üks tore õhtupoolik koos meeldiva seltskonna ning hõrkude suupistetega. Valisime sõpruse tähistamiseks välja rea suurepäraseid keelekasteid maailma erinevatest paikadest! 

Prantsusmaalt pärit Champagne Lombard Extra Brut Premier Cru Rose on just selline jook, mille tibatillukestel mullikestel loojuva päikese viimane kiir murdub. Marjaselt värske cuvée on ideaalne aperitiiv, mis sobib hästi nii mereandide kui juustuvalikuga, tuues esile nende erinevad maitsetahud. 

Cecilia Beretta Freeda Rosé Organic on rohkemat kui klassikaliselt särtsakas ja tummine itaallane –  temast leiab nii värskust kui ka elegantset vürtsi, mis balansseerivad osavalt puuviljase suhkrususe ja mineraalse karguse vahel. See Itaaliast Garda järve lõunakaldalt pärit roosa vein on võitnud mitmeid prestiižseid auhindasid, nagu WOW! The Italian Wine Competition GOLD ja Global Master Rosé Drinks Business GOLD. 

Kui ees ootab tõsisem söömaaeg, on Montes Alpha Pinot Noir prae kõrval nagu täpp I peal – sametine, kerge ja puuviljane. See võluv punane vein on kuiv ja marjane, sobides hästi linnuliha, sealiha ning erinevate juustude kõrvale, võimendades roogade maitseid ja luues tõeliselt meeldiva söögikogemuse. See hapukas jook ei pruugi olla vanaemade lemmik, kuid nooremaid keeli suudab ta kõnetada küll!  

Veini asemel on roa kõrvale ka suurepärane valik Pühaste Ship’s Special Brew Meritäht. See Pühaste pruulikojas sündinud filtreerimata ja pastöriseerimata hele õlu on maitselt puuviljane ning tekstuurilt pehme, aroomis on tunda virsikut, aprikoosi ja pirni. Meritäht sobib imeliselt täiendama linnuliha- ja kalaroogi, passib hästi ka pitsa ja salati kõrvale. 

Tähelepanuväärne valge vein Reichsgraf von Kesselstatt on pärit Saksamaa lummavast Moseli piirkonnast. See poolkuiva profiiliga riisling pakub täiuslikku tasakaalu magususe ja happesuse vahel, tuues suurepäraselt esile sealiharoogade või Aasia köögi maitsenüansid.