Kampaania Montgravet

Sauvignon Blanc 12x18,7 cl 11.5%

Tavahind29,91  29,90 1L / 13,32 €

VEINI LUGU: Lõuna-Prantsusmaa päikesepaistelised päevad loovad suurepärase keskkonna viinamarjade kasvamiseks ja küpsemiseks. Öösiti aitavad Atlandi jahedad ja niisked ookeanituuled viinamarjadel täiustada oma imepäraseid puuviljaaroome. Piirkonna pinnas koosneb peamiselt savist ja kruusast ning talletab märjemal kevadperioodil selle niiskuse. Kuumal ja kuival suvel liigub aga vabanev niiskus pinnasest viinapuudesse. Veini nimi Montgravet tuleneb sõnadest “mont”, mis tähendab viinamarjaistanduste lõunapoolseid nõlvasid, ja “gravet” – sõna, millega kohalikud sellist pinnast kutsuvad.
VEINI VALMISTAMINE: Esmalt kääritatakse Montgravet veini kuus tundi koos viinamarjakestadega, et saada kätte nii palju puuviljaaroome kui võimalik. Peale kääritamist jäetakse vein kolmeks kuuks settele puhkama, mis täiustab valget veini veelgi, muutes selle tekstuuri pehmemaks.
SOBITAMINE TOIDUGA: Pehme tekstuuri ja intensiivse puuviljamaitsega Montgravet valge vein sobib imehästi salatite ning erinevate kala- ja mereanniroogadega.

Viinamari: Sauvignon Blanc
Piirkond: Gascogne
Tootekood740386
Suurus224.4 cl
Alkoholisisaldus11.5 %
PäritolumaaPrantsusmaa
KuivusasteKuiv
TootetüüpValge vein
PakendKlaaspudel
1
Kokku29.9 €