Campo Pietra

Appassimento Organic 6x75 cl 15.0%

46,90 1L / 10,42 €

LUGU
Seda veini toodetakse Itaalia lõunaosas mere lähedusest mõjutatud tüüpilises vahemerelises kliimas, mida iseloomustavad kuivad suved ning pehmed talved.
Piirkond ei ole geoloogiliselt eriti keeruline ja pinnas koosneb peamiselt lubjakivist ja savist isegi seal, kui karstikivimid on väga hajutatud maa-aluse veeringluse tõttu kanalites ja koobastes.
Viinamarjakasvatus, mis on juurdunud siin iidsest ajast, on koondunud enamasti Itaalia lõunaosasse, kus see on hajutatud üle kogu territooriumi ja kus kasutatakse sageli endiselt traditsioonilist “alberello” viinapuude kasvatusmeetodit.

VEINITEGU
Campo Pietrat toodetakse kuivatatud viinamarjadest. Valitud kobarad peavad kuivama samade korvide sees, kuhu need septembri esimesel poolel korjati. Kuivamisperiood kestab seni, kuni viinamarjad kaotavad 50% oma kaalust.
Veinil on sügavalt helepunane värv, mis näitab klaasis õrnu lillakaid toone. Põldmuraka, meeleolukate kirsside ja ploomikeedise komplekssed aroomid täidavad maitsepaleti, samal ajal kui taustal on tunda vihjeid elegantsetele vürtsidele.

SOBIVUS TOIDUGA
Sooja ja pehme suutundega ning tasakaalustatud tanniinidega vein sobib kreemja risottoga, kuhu on lisatud juustu ja võid, samuti grillitud veiseliha ja laagerdunud juustudega. Serveerimistemperatuur 16…18 °C.

Viinamari: Primitivo, Negroamaro
Piirkond: Italy
Tootekood748993
Suurus450 cl
Alkoholisisaldus15.0 %
PäritolumaaItaalia
TäidlusasteTäidlane
TootetüüpPunane vein
PakendKlaaspudel
1
Kokku46.9 €