Uudised

Hoolikalt valitud Tallinki laevaveinid on kvaliteetsed ja nauditavad ning aitavad Sinu olulised sündmused veelgi pidulikumaks muuta.

Tutvustame viit erilist laevaveini – värsket ja puuviljalist Allegranza Tempranillo-Shirazi punaveini, valget intensiivse maitse ja pehme tekstuuriga Montgravet Sauvignon Blanc Premiumi, Henri Gaillard Rose Mediterranee roosat veini, La Gioiosa Aurea Blanc de Blancs Brut vahuveini ning Ayala Brut Majeur Extra Age rikkalikku ja puhast šampanjat.

ALLEGRANZA TEMPRANILLO-SHIRAZ
PÄRITOLUMAA: Hispaania
PIIRKOND: Castilla La Mancha
VIINAMARJASORDID: Tempranillo, Shiraz

VEINI LUGU
Allegranza veinivalmistajad on otsinud välja ainult vanimad ja parimad viinamarjaistandused Hispaania erinevates piirkondades. Veinikollektsiooni vanad viinapuud pärinevad Hispaania veinipiirkondadest, kus veini on valmistatud juba üle 2000 aasta.
Allegranza on kummardus elule – see on rõõm näha ilu igapäevastes väikestes asjades.

VEINI VALMISTAMINE
Allegranza on valmistatud hoolikalt valitud Tempranillo ja Shiraz viinamarjadest, mis on saadud parimatelt üle 30 aasta vanustelt viinapuudelt. Vein on küpsenud neli kuud prantsuse tammest vaatides. See annab veinile tamme õrna meki, mis täiustab veini puuviljalisust ning hoiab selle värskena.

SOBITAMINE TOIDUGA
Värske ja puuviljaline vein sobib ideaalselt nautimiseks igal ajal ja mistahes sündmuse puhul. Samuti sobib see suurepäraselt koos grillitud liha või rostbiifiga, lisandiks grillitud seened võiga. Sobib väga hästi ka linnulihaga.  Veini puuviljalisus sobib hästi Aasia toitude vürtsikuse esiletoomiseks.
Serveerimistemperatuur: 14-15°C.

MONTGRAVET SAUVIGNON BLANC PREMIUM
PÄRITOLUMAA: Prantsusmaa
PIIRKOND: Gascogne
VIINAMARJASORT: Sauvignon Blanc

VEINI LUGU
Lõuna-Prantsusmaa päikesepaistelised päevad loovad suurepärase keskkonna viinamarjade kasvamiseks ja küpsemiseks. Öösiti aitavad Atlandi jahedad ja niisked ookeanituuled viinamarjadel täiustada oma imepäraseid puuviljaaroome. Piirkonna pinnas koosneb peamiselt savist ja kruusast ning talletab märjemal kevadperioodil selle niiskuse. Kuumal ja kuival suvel liigub aga vabanev niiskus pinnasest viinapuudesse. Veini nimi tuleneb sõnadest “mont”, mis tähendab viinamarjaistanduste lõunapoolseid nõlvasid, ja “gravet” – sõna, millega kohalikud sellist pinnast kutsuvad.

VEINI VALMISTAMINE
Esmalt kääritatakse veini kuus tundi koos viinamarjakestadega, et saada kätte nii palju puuviljaaroome kui võimalik. Peale kääritamist jäetakse vein kolmeks kuuks settele puhkama, mis täiustab veini veelgi, muutes selle tekstuuri pehmemaks.

SOBITAMINE TOIDUGA
See pehme tekstuuri ja intensiivse puuviljamaitsega vein sobib imehästi salatite ning erinevate kala- ja mereanniroogadega.
Serveerimistemperatuur: 6-8°C.

HENRI GAILLARD ROSE IGP MEDITERRANEE
PÄRITOLUMAA: Prantsusmaa
PIIRKOND: Lõuna-Prantsusmaa
VIINAMARJASORDID: Grenache, Syrah, Merlot, Cabernet Sauvignon, Cinsault, Rolle

VEINI LUGU
1979. aastal nullist rajatud Les Grands Chais de France on täna üks Euroopa juhtivamaid veinitootjaid. Tänu parimate modernsete veinivalmistamise ja pudelisse villimise tehnoloogiate ja prantsuse veinitraditsioonide ühendamisele, on valminud veinid saavutanud rahvusvahelise tunnustuse ja neid leiab 170 riigis kogu maailmas.

VEINI VALMISTAMINE
Väga õrn ja aeglane pressimine koos maksimaalselt kaheks tunniks sissejäetavate viinamarjakestadega annavad veinile elegantse roosa värvi. Algveini hoitakse 15 päeva külmas, mis aitab välja tuua peened aroomid. Sellele järgneb kääritamine madalal temperatuuril, mis suurendab veini lopsakust ja kompleksust.

SOBITAMINE TOIDUGA
Sobib ideaalselt kokku rohelise salati, graavilõhe ja puuviljapõhiste magustoitudega.
Serveerimistemperatuur: 8-10°C.

LA GIOIOSA AUREA BLANC DE BLANCS BRUT
PÄRITOLUMAA: Itaalia
PIIRKOND: Veneto
VIINAMARJASORDID: Glera, Trebbiano, Chardonnay, Pinot Bianco

VEINI LUGU
Läbi mitme põlvkonna veinikultuurile pühendunud Moretti Polegatu perekond on traditsioonilise veinivalmistamise ja modernse lähenemisviisi kokku toonud ajaloolise, juba 1622. aastal asutatud Villa Sandi küla ümber, kus tänaseks asub nende veiniimpeeriumi peakorter. Valdobbiadene piirkonna südames asuv ja parima kvaliteediga prosecco tootmise poolest tuntud Villa Sandi seisab elegantsete veinide valmistajate esirinnas, tootes veine, mis on tuntud oma värskete, lilleliste ja puuviljaliste nootide poolest.

VEINI VALMISTAMINE
Värskelt korjatud viinamarju pressitakse õrnalt, et saada kätte kõige esimene mahl, mis jahutatakse kiiresti 0 kraadini ja seejärel säilitatakse temperatuurikontrolliga mahutites, kuni see segatakse ja kasutatakse teiseks kääritamiseks. Sellisel ainulaadsel viisil säilitab La Gioiosa delikaatne vahuvein ülima värskuse ja piirkondliku olemuse aastaringselt – nagu oleks see iga kord pressitud ja valmistatud värskelt korjatud viinamarjadest.

SOBITAMINE TOIDUGA
Sobib oivaliselt aperitiiviks ja vahuveiniks, kas tähistamisel või mistahes muul ajahetkel kogu päeva jooksul.
Toitudest sobib hõrgutavalt hästi kokku värskete karpide ja mereandide ning singi ja meloniga.
Serveerida jahutatult temperatuuril 6-8°C.

CHAMPAGNE AYALA BRUT MAJEUR EXTRA AGE
PÄRITOLUMAA: Prantsusmaa
PIIRKOND: Champagne
VIINAMARJASORDID: Chardonnay 40%, Pinot Noir 40%, Meunier 20%

VEINI LUGU
Edmond de Ayala poolt 1860. aastal asutatud Champagne Ayala on üks vanimaid šampanjamaju. Asudes Aÿ-s, ümbritsevad seda Champagne Ayalat parimad viinamarjaistandused. Šampanjamaja on tuntud oma kaasaegse hinge, värskuse ja elegantsi ning muidugi käsitöö šampanjade poolest.

VEINI VALMISTAMINE
Brut Majeur Extra Age on segu parimatest Chardonnay (40%), Pinot Noir (40%) ja Meunier (20%) veinidest, mille eeliseks on pikk, vähemalt 48 kuu pikkune küpsemisaeg Champagne Ayala keldrites. Pikk küpsemisaeg koos madala doseeringuga, mis on ainult 7 g liitri kohta, annab Brut Majeur Extra Age šampanjale sügavuse ja kompleksuse, jäädes samal ajal siiski värskeks ja elegantseks.

SOBITAMINE TOIDUGA
Brut Majeur Extra Age on rikkalik ja puhas šampanja, mida iseloomustavad kihiline struktuur ning tsitruseliste, valge puuvilja ning mandli ja india pähkli noodid, mis annavad pika ja värske järelmaitse. See cuvée sobib ideaalselt aperitiiviks või koos kala, koorikloomade, valge liha või juustudega.
Serveerimistemperatuur: 10°C.